O czym jest książka Anny Wolf pt. “Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4”?

Czwarta część serii pt. “Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4” Anny Wolf jest akurat najlepsza z całej kolekcji. Było wiele intryg, technik i zwrotów akcji, ale Ian był z tego wszystkiego najciekawszy, a Melissa jest wielką gwiazdą. Czegoś takiego dawno nie mieliśmy okazji przeczytać.

Kim jest główna bohaterka?

Melissa Martinez może być studentką architektury, która zdystansowała się od świata mafii i rodziny na całym Zachodnim Wybrzeżu. Oczywiście, sielanka nie musi trwać długo. W noc, kiedy rodzina dziewczyny zostaje zamordowana z zemsty, zostaje ona porwana przez Iana i spółkę (braci Tarasova i Siergieja). Dochodzi do licznych spięć między bohaterami. Odkrywane są nowe tajemnice, a jedna z kluczowych prowadzi do poznania pochodzenia Melissy i faktu, że jest ona dziewczyną Leny, a jej ciotka jest mamą Siergieja. Czy to oznacza, że jest powiązana z europejską mafią? Czy warto drążyć ten temat? Kto będzie jej opiekunem? W jakich sytuacjach zaginęła jej prawdziwa mama? W czym pomogą jej kuzyni? Czy miłość i namiętność będą możliwe? Kto chce umniejszyć znaczenie Melissy i Iana? Czy Sullivan będzie miał dobre intencje?

Jak ukazany jest świat mafii w tej książce?

Zakończenie książki pt. “Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4” Anny Wolf zachęca czytelnika do sięgnięcia po kolejną ilość, która z pewnością odsłoni jeszcze kilka innych tajemnic. To właśnie tutaj po kolei zapoznajemy się z całą rodziną. Teraz poznajemy szczególne losy dotyczące Avy – Melissy i Iana. Ian może być całkiem niezłym członkiem irlandzkiej mafii. W przeciwieństwie do mafii rosyjskiej, otrzymujemy coś nowego, równie stymulującego i skomplikowanego, jak w ostatnich częściach. Bardzo spodoba się postać głównego elementu. Widać, że mamy tutaj dobrze przemyślaną każdą postać.

Dlaczego to taka wciągająca lektura?


W książce pt. “Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4” mamy dużo:

  • tajemnic,
  • prób odkrycia swojej tożsamości,
  • wypalenia,
  • nienawiści,
  • miłości z udziałem bohaterów.

Zabraknie trochę emocji i scen łóżkowych. Pod tym kontem także ta część wypada nieco słabiej od innych. Świetnie się to czyta, bo mamy tutaj bohaterów z poprzednich części, Siergieja i poszczególnych braci Tarasowa oraz ich drugie połówki, czyli prawdziwych szatanów. Znajdziemy tu wiele zwrotów akcji, wiele tajemnic do odnalezienia. Trzyma w napięciu od rozgryzienia tajemnic do zakończenia. Autorka wie, jak budować napięcie.